Рекомендовані ВУЗи

navchannya_01Мовний центр «ВСЕСВІТ» пропонує до Вашої уваги найцікавіші та найпопулярніші, на наш погляд, вищі навчальні заклади Польщі.

 

До Вашої уваги представлені вищі навчальні заклади трьох найпопулрніших серед українських студентів міст Польщі: Люблін, Краків та Вроцлав.

 

a1287eece7606ffcd723d97672c8c463e5b5f89c

Люблін

столиця Люблінського воєводства. Люблін є одним з найстарших польських поселень. Розташоване близько біля кордону, воно приваблює українських студентів.

Історична частина міста, Старе місто, займає відносно невеликий простір між Краківською брамою і замком. У Старій Ратуші, збудованій у XV столітті, розміщувався Коронний Трибунал. Ринок зберігає свою давню красу: ренесансні кам’яниці, що колись належали багатим купецьким родам, розбагатілим за рахунок торгівлі. Колись у місті був вірменський храм.

Визначними місцями міста є: Краківська брама, Домініканський костел, Ґродська брама, Замок з замковою каплицею, Архікатедра, Бернардинський костел, костел Святого Миколая на Чвартку, костел Св. Міхала Архангела, Коронний Трибунал, старий та новий єврейські цвинтарі.

Великий Люблінський замок розташований на високому піднесенні і має мало спільного з первісною оборонною будівлею, збудованою на цьому місці у XIV столітті. Споруда отримала свій сучасний вигляд у XIX столітті; тривалий час тут була в’язниця, а зараз знаходиться Люблінський музей.

Переваги навчання в Любліні для українских студентів:

 • прикордонне розміщення
 • недороге проживання
 • недорогі навчальні заклади та лояльне ставлення до українців

Рекомендовані ВУЗи Любліна:

 • Вища Школа суспільно-природничих наук ім. Вінцента Поля
 • Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської
 • Вища Школа Економіки та Іннновацій

 

refleksje-na-temat-popularnosci-krakowa

Краків

місто в Польщі на березі Вісли, адміністративний центр Малопольського воєводства.

Друге за величиною та кількістю мешканців місто у Польщі після Варшави; одне з найстаріших міст Польщі, з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною.

Культурна столиця Європи 2000 року. Історичний центр Кракова з 1978 року належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Центральним елементом культури Кракова є Старе Місто — скарбниця шедеврів мистецтва та цінних пам’яток архітектури. Тут розташовано понад 1200 пам’яток, які представляють усі стилі архітектури, від середньовіччя до новітніх часів. Краківська площа Ринок належить до найбільших у Європі, залишається незмінною з 1257-го року.

У 2013 році Краків отримав звання «місто літератури ЮНЕСКО», ставши 7-м у світі і першим у центрально-східній Європі.

У Музеї Чарторийських зберігається єдина в Польщі картина Леонардо да Вінчі «Пані з горностаєм».

Краків є найбільш відвідуваним містом Польщі. Щороку його відвідує приблизно 10 млн. туристів. Найпривабливішими туристичними об»єктами є: Вавель, Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава, Маріацький костел (Церква Успіння Пресвятої Богородиці), Палац Санґушків (Палац Розенталів), Яґеллонський університет, Колегіум Маюса, Старе місто (Краків), Єврейський Казимеж, Краківський зоопарк.

Переваги навчання в Кракові для українських студентів:

 • високий рівень освіти
 • високі шанси знайти роботу
 • інтернаціональність Кракова забезпечує нові корисні знайомства
 • розвинута інфраструктура міста

Рекомендовані ВУЗи Кракова:

 • Краківська Академія ім. Анджея Фрича Моджевського
 • Краківський Економічний Університет
 • Вища Європейська Школа ім. Юзефа Тішнера

 

wroclaw900a

 

Вроцлав 

місто в Польщі, столиця Сілезії. Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. У2016 році місто буде культурною столицею Європи.

Вроцлав був господарем УЄФА Євро 2012, у 2017 році в місті проходитимуть Всесвітні Ігри.  «Панорама Рацлавіцька» — один з найпопулярніших туристичних об’єктів. Це живописне полотно заввишки 15 метрів, завдовжки 114 та діаметром 38 метрів розміщене в ротонді по колу. На ньому зображена битва 4 квітня 1794 року під Рацлавіцами (неподалік Кракова), в якій польські повстанці за участю косинерів (озброєних косами селян) під проводом національного героя Тадеуша Костюшка розбили царські війська на чолі з генералом Олександром Тормасовим. Картину створили спеціально до 100-ліття повстання Костюшка. Ініціатором її появи став львівський художник Ян Стик. Він запросив до співпраці художника-баталіста Войчеха Коссака. Полотно для роботи зіткали у Брюсселі, а залізну конструкцію ротонди купили у Відні. Картину писали з серпня 1893 року до травня 1894. Спочатку робота прикрашала Стрийський парк Львова, а до Вроцлава потрапила після Другої світової війни. Полотно стало доступним для відвідувачів з 1985 року, тобто через 40 років після перевезення до Вроцлава.

Переваги навчання у Вроцлаві для українських студентів:

 • місто вважається студентським
 • у Вроцлаві легко знайти роботу: тут розташовані величезні міжнародні компанії та їх філіали
 • у Вроцлаві діє проект «Тепер Вроцлав», який опікується іноземними студентами
 • кращі ВУЗи Польщі розташовані у Вроцлаві та забезпечують якісну освіту.

Рекомендовані ВУЗи Вроцлава: